Stowarzyszenie Sympatyków Odry Wodzisław

Relacja ze spotkania

W piątek 23 grudnia o godzinie 17.00 odbyło się spotkanie przedstawicieli SSOW z kibicami Odry Wodzisław. Zgromadziliśmy się w świetlicy klubowej w około 50 osób i omawialiśmy ostatnie wydarzenia oraz szukaliśmy rozwiązań na przyszłość. Głównym tematem były rezultaty zainicjowanych przez nas spotkań pomiędzy przedstawicielami APN Odra i MKP Centrum.

Przedstawiliśmy w skrócie przebieg obu spotkań oraz podzieliliśmy się naszymi odczuciami odnośnie postawy poszczególnych osób oraz wynikających z nich perspektyw na rozwiązanie obecnego konfliktu. Niestety w związku z brakiem jakiejkolwiek woli wprowadzenia zmian ze strony MKP Centrum perspektyw tych raczej brak. 

W związku z obecną sytuacją my jako SSOW podjęliśmy kolejne kroki mające na celu wpłynięcie na ludzi decydujących o wodzisławskiej piłce. Pierwszym z nich jest organizacja spotkania pomiędzy SSOW a rodzicami i piłkarzami MKP Centrum w celu poznania swoich poglądów na obecną sytuację oraz pomysłów na ewentualne rozwiązanie tej chorej sytuacji. Spotkanie to zaplanowane zostało na 5 stycznia, a o szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie.

Kolejnym ważnym krokiem będzie przejęcie przez SSOW udziałów obecnie działającej spółki APN tak by właścicielem klubu zostały osoby, którym rzeczywiście zależy na Odrze Wodzisław. Wiązać się to ma ze zmianami w zarządzie, które mamy nadzieję pozwolą na odsunięcie na bok kwestii osobistych i znalezienie drogi do porozumienia z miastem czy nawet MKP Centrum.

Dziękujemy osobom przybyłym i przypominamy o naszej prośbie o wzmożoną aktywność w tym ważnym i wymagającym dla nas okresie.